Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Smętowo – Siłownia pod chmurką

Przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym powstaje pierwsza na terenie gminy siłownia zewnętrzna.

W ostatnim czasie wśród trendów w dziedzinie aktywności fizycznej przodują siłownie zewnętrzne. Miejsca rekreacji w plenerze powstają najczęściej w parkach, na osiedlowych terenach zielonych oraz przy ośrodkach sportowych. Z inicjatywy Wójt Anity Galant długo oczekiwana przez mieszkańców naszej gminy siłownia zewnętrzna stopniowo powstaje także przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym.
Na chwilę obecną do użytku oddane zostały dwa urządzenia, w tym: zestaw przyciągacz – wypychacz oraz zestaw 3w1 bioderka-chodzik-narciarz. Choć jak mówią pracownicy domu kultury to dopiero zalążek planowanej siłowni, już teraz przyciągnęła ona wielu entuzjastów.

Skąd tak duże zainteresowanie fitnessem na powietrzu?

Po pierwsze siłownie zewnętrzne dają możliwość łączenia aktywności fizycznej z przyjemnością czerpania z uroków pogody. Po drugie z urządzeń można korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń, czego o tradycyjnych klubach fitness powiedzieć nie można. W przypadku smętowskiej siłowni niewątpliwym autem jest również pobliskie usytuowanie placu zabaw dla dzieci, co po trzecie pobudzi życie towarzyskie całej lokalnej społeczności. Rodzice oczekujący na swoje pociechy będą mogli wygospodarować kilka minut dla siebie, co w tych czasach stanowi wartość niepodważalną.

Koszt ww inwestycji wyniósł na chwilę obecną 14 000 zł. Zakup kolejnych urządzeń prognozuje się na rok 2016.

Marta Bronk – Szambowska