Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Wakacje na świetlicy

Wakacje w świetlicy wiejskiej w Smętówku były dość spontanicznie a to dlatego, że nigdy nie było wiadomo co się będzie działo, choć plan był już dawno ustalony. Działo się tak, ponieważ w zajęciach brały udział dzieci stosunkowo mniejsze niż zawsze. To jednak nie znaczy, że nic nie robiliśmy, wręcz przeciwnie. Dzieci integrowały się poprzez zabawę, zajęcia plastyczne, kulinarne czy ruchowe.
Na samym początku zostało zorganizowane z panią Sołtys ognisko w celu przypieczętowania początku wakacji. Dzieci mogły pomalować sobie twarze odpowiadającym postaciom czy ulubionym zwierzakom. Zabawy z piłką, przygotowane kolorowanki jak i gadżety do zdjęć umilały czas dzieciom.
W ciągu wakacji dzieci nauczyły się grać w różne gry planszowe, kolorowały razem plakat integrując się wzajemnie. W świetlicy odbywały się również zajęcia kulinarne na których, dzieci mogły zaobserwować proces powstawania ciasta jak i same stworzyć własne ciastko, które później ze smakiem zadały. Oglądaliśmy bajki i obcowaliśmy także z naturą poprzez spacery, zabawy w piaskownicy czy też odpoczywanie na trawie.
Wakacje pożegnaliśmy bardzo słonecznie przy ognisku zorganizowanym również z panią sołtys. Dzieci bawiły się razem a także zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z fotobudki. Należy przyznać ze gadżety były rozchwytywane podczas sesji zdjęciowej. Myślę ze zrobione zdjęcia z wakacji powędrują również do ich pamiątkowych albumów dzieci. Z uśmiechem na twarzy choć w myślach już wrzesień pożegnaliśmy ten piękny dla nas czas.

M. Zawadzińska- opiekun świetlicy