Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Wyczekana Starogardzka

W środę, 25 września, w Smętowie Granicznym nastąpiło oficjalne zakończenie inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi gminnej na odcinku Smętowo Graniczne – Smętówko Kopytkowo wraz  z budową ciągów pieszo rowerowych”.
 
Uroczystość rozpoczęła Wójt Gminy Smętowo Graniczne, Anita Galant, która w krótkim wystąpieniu przedstawiła przybyłym gościom proces realizacji wymienionego wyżej zadania. Przypominamy, iż projekt ten był możliwy do zrealizowania dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Inwestycja w celu sprawnej realizacji została podzielona na dwie części:

Część 1„Przebudowa drogi gminnej na odcinku Smętowo Graniczne – Smętówko – Kopytkowo wraz z budową ciągów pieszo rowerowych”
Część II  „Usunięcie drzew dla przebudowy drogi gminnej na odcinku Smętowo Graniczne- Smętówko- Kopytkowo wraz z budową ciągów pieszo – rowerowych”.

W uroczystości otwarcia i poświęcenia drogi udział brał Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, który gratulując sprawnej realizacji inwestycji życzył wszystkim Mieszkańcom i użytkownikom drogi, by korzystanie z niej zawsze było bezpieczne. Po gratulacjach składanych na ręce Wójta Gminy Smętowo Graniczne nastąpiło  symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie drogi. Jak Państwo widzą konse­kwentnie dążymy do reali­zacji wszystkich postawio­nych zadań. Przyda nam się jednak wsparcie i odrobina szczęścia, dlatego prosimy o jeszcze trochę wyrozumia­łości, a każda wymagająca droga, z pewnością się go doczeka. Jednocześnie informujemy, że w kolejnych latach sukcesywnie będziemy wnioskować o dofinansowanie na przebudowę, bądź budowę kolejnych dróg gminnych.